Ar jūsų svetainė pritaikyta mobiliesiems įrenginiams? Kaip mobilioji versija veikia verslo sėkmę?
Prieš dešimtmetį išmaniaisiais telefonais internete naršė maždaug trečdalis gyventojų, tačiau šiandien skaičiai yra gerokai didesni. 2023 metais atlikta apklausa parodė, kad net 94 % 16–74 metų amžiaus internautų internete naršo naudodamiesi išmaniaisiais telefonais. Nors anksčiau svetainės pritaikymas mobiliesiems telefonams taip pat buvo svarbus, tačiau šiandien tai tapo būtinybe.
Kas yra mobiliesiems pritaikyta svetainė?
Paprastai kalbant, mobiliesiems pritaikyta svetainė yra pritaikyta mažesniems ekranams, pvz., „iPhone“ ar „Android“ išmaniuosiuose telefonams arba vidutinio dydžio planšetiniams kompiuteriams. Tokia svetainė prisitaiko prie mažesnio ekrano ir užtikrina malonesnę naršymo patirtį.
Mobiliesiems pritaikytai svetainei būdingos šios savybės:
- Didesnis, lengviau skaitomas tekstas;
- Mobiliesiems pritaikyta navigacija;
- Patogūs lietimui mygtukai ir puslapio elementai;
- Spartesnis krovimosi greitis.
Kodėl svarbu pritaikyti svetainę mobiliesiems?
Vis daugiau lankytojų Jūsų įmonės svetainę pasiekia mobiliaisiais įrenginiais, todėl svarbu užtikrinti visų vartotojų malonią patirtį. Jei jūsų svetainės krovimosi greitis yra pernelyg mažas arba ja nėra patogu naudotis mobiliuoju telefonu, vartotojai gali pasirinkti jūsų konkurentų svetainę. Jei vis dar nepasirūpinote svetainės pritaikymu mobiliesiems, dabar pats laikas tą pakeisti. Nuo 2015 m. balandžio 21 d. „Google“ mobiliojoje paieškoje pradėjo teikti pirmenybę svetainėms, pritaikytoms mobiliesiems įrenginiams. Todėl, net jei dauguma jūsų klientų naudojasi svetaine per kompiuterį, svetainės optimizavimas mobiliesiems gali reikšmingai pagerinti jūsų matomumą internete.
Kada vartotojai gali palikti svetainę?
Naršydami mobiliaisiais telefonais vartotojai tikisi, kad svetainės, kuriose jie lankosi, veiks sklandžiai. Vis dėlto, jei taip nebus, jie gali palikti Jūsų svetainę ir daugiau nebegrįžti. Taip gali nutikti tada, jei naudotis Jūsų svetaine bus pernelyg sudėtinga (tokiu atveju maždaug 52,1 % vartotojų palieka svetainę). Taip pat vartotojai gali palikti svetainę ir tada, jei jos krovimosi greitis yra pernelyg mažas, jei nepavyksta aiškiai perskaityti pateiktos informacijos ar rasti tam tikrus meniu elementus. Įdomu tai, kad net 57 % interneto vartotojų teigia, jog jie nerekomenduotų kitiems internetinės svetainės, kuri nėra pritaikyta mobiliesiems. Tikrai neverta rizikuoti prarasti klientus vien dėl to, kad jūsų svetainė yra pritaikyta tik dideliems ekranams.
Kaip pagerinti svetainės pritaikymą mobiliesiems?
Tą galima padaryti keliais būdais:
- Padidinkite teksto dydį;
- Optimizuokite vaizdus, kad jie būtų įkeliami sparčiau;
- Įdiekite mobiliesiems pritaikytą navigaciją;
- Įsitikinkite, kad svetainės valdymas yra paprastas ir patogus;
- Įsitikinkite, kad mažesniuose ekranuose svetainė yra tinkamai suformatuojama;
- Padidinkite svetainės krovimosi greitį (kažin, ar vartotojai lauks ilgiau net tris sekundes, kol svetainė galiausiai užsikraus).
Visa tai tikrai pagerins internautų patirtį lankantis Jūsų internetinėje svetainėje, todėl jie čia norės apsilankyti ir ateityje.
Dar viena svarbi detalė
Jei potencialiems klientams bus patogu su Jumis susisiekti, didelė tikimybė, kad jie tą ir padarys. Pasirūpinkite, kad mobiliesiems pritaikytoje svetainėje būtų patogu rasti jūsų elektroninio pašto adresą, telefono numerį ar kontaktinę formą, kurią jie galėtų užpildyti. Jei potencialus klientas jums galės paskambinti vos vieno mygtuko paspaudimu, tikėtina, kad skambučių sulauksite kur kas daugiau.
Mobiliesiems pritaikytų svetainių ateitis
Žinoma, mes neturime krištolinio rutulio ir negalime pasakyti, kaip viskas bus ateityje. Vis dėlto, viena yra tikrai aišku: mobiliesiems pritaikytų svetainių svarba vis labiau augs. Svarbu prisitaikyti prie vartotojų poreikių ir pasirūpinti, kad apsilankymas Jūsų internetinėje svetainėje visiems vartotojams keltų tik pačias maloniausias emocijas.
Susidomėjote? Susisiekite dėl šios paslaugos – aptarsime jums labiausiai tinkančias galimybes.