El. žinynas „Kaunas: Datos ir Faktai“

Modernizuotas Kauno apskrities viešosios bibliotekos elektroninis žinynas „Kaunas: datos ir faktai“. Šio projekto vizija buvo sukurti internetinę platformą, kuri įtrauktų įvairaus profilio vartotojus, skatintų juos naršyti bei dalintis informacija ir žinoma padėtų auginti nuolatinių lankytojų gretas.

Kuriant el. žinyno „Kaunas: datos ir faktai“ svetainės dizainą buvo kruopščiai atsižvelgiama į kiekvieną komponentą: puslapių struktūrą, navigaciją, informacijos išdėstymą, funkcionalumą ir t.t. Pasitelkėme įvairias taktikas, tam kad tinkamai suderintumėme įvairios apimties tekstinę ir vaizdinę informaciją, turinys atrodytų patraukliai ir būtų lengvai pasiekiamas kiekvienam lankytojui.

www.datos.kvb.lt
datos-ir-faktai-elzinynas
igyvendinti-sprendimai-internetinems-svetainems-ideabooz

Įgyvendinti sprendimai

Projekto aprašymo dokumente klientui pateikus specifikacijas, kuriomis turėjome vadovautis bei atlikus rinkos nišos analizę, naujai „Kaunas: datos ir faktai“ internetinei svetainei pritaikėme šiuos sprendimus:

– Unikalus svetainės dizainas
– Pritaikymas mobiliesiems prietaisams
– Daugiakalbystės įdiegimas
– Svetainės skaitymo pritaikymas neįgaliesiems
– Programavimas su WordPress turinio valdymo sistema
– TVS parengimas savarankiškam administravimui
– Turinio sukėlimas lietuvių, anglų vokiečių ir kalbomis
– Istorinių testų ir jų sprendimo funkcionalumo sukūrimas
– Interaktyvių vizualizacijų sukūrimas ir įdiegimas
– Paieškos funkcijų optimizavimas skirtingiems puslapiams ir turiniui

Svetainės funkcionalumas ir strateginiai sprendimai

Kiekvienam svetainės puslapiui buvo kruopščiai piešiami eskizai, kuriuose numatoma tiksli svetainės struktūra, funkcionalumas ir turinys. Svetainės eskizus dėliojome naudojant realius tekstus, nes buvo labai svarbu atsižvelgti į jų apimtį. Pilnai paruošus visus eskizus, buvo sukurtas svetainės prototipas, kurį klientas galėjo išbandyti. Mes pasirūpinome, kad dar prieš pradedant kurti dizainą, pirmiausia būtų detaliai numatyta ir pasitvirtinta visa internetinės svetainės logika ir jos funkcionalumas.

biblioteka-eskizai-ideabooz

Unikalus internetinės svetainės dizainas

Kuriant el. žinyno „Kaunas: datos ir faktai“ svetainės dizainą buvo labai svarbu atsižvelgti į turinio kiekį. Šioje internetinėje svetainėje turėjome sutalpinti ir patraukliai pateikti gausius tekstinių ir vaizdinių failų resursus. Buvo svarbus kiekvienas komponentas: puslapių struktūra, lengvas navigavimas, informacijos išdėstymas bei skaitomumas ir žinoma funkcionalumas įvairaus formato įrenginiuose. Pasitelkėme įvairias taktikas, tam kad tinkamai suderintumėme įvairios apimties informaciją, pritaikytume internetinės svetainės dizainą mobiliesiems prietaisams ir sukurtume vartotojui draugišką bei įdomią aplinką.

dizainas-biblioteka

Internetinės svetainės programavimas

Šiai internetinei svetainei sukurti buvo pasirinkta „WordPress“ turinio valdymo sistema. Atvirojo kodo „WordPress“ sistema leido sukurti itin funkcionaliai veikiančią internetinę svetainę ir jos turinio valdymo skydelį.

Kadangi ši svetainė yra elektroninis žinynas ir turinys joje turi būti atnaujinamas ar papildomas beveik kasdien, mes labai kruopščiai apgalvojome kiekvieno puslapio administravimą. Prisijungus prie valdymo skydelio puslapiai atitinką dizaino struktūrą, tad atlikus kelis paspaudimus galima greitai patalpinti naują turinį ar redaguoti senąjį.

Klientas gali savarankiškai kurti naujus testus, teminius maršrutus, pildyti svarbią istorinę informaciją, taip pat sukurti naujus puslapius.

 

projekto-administravimas-ideabooz

Tolimesnis projekto administravimas

Perduodant projektą klientui, parengėme video instrukcijas bei atlikome individualius vienos dienos mokymus visai svetainę administruojančiai komandai.

Atlikus visus numatytus darbus ir perkėlus internetinę svetainę į kliento serverį mes ir toliau stebime svetainės veiklą bei patariame klientui dėl svetainės administravimo. Mūsų tikslas, kad nauja internetinė svetainė veiktų nepriekaištingai ir patenkintų tiek kliento tiek jos vartotojų lūkesčius.

Kiti atlikti projektai

 

Norite aptarti savo projektą?

Susisiekite su mumis jau šiandien ir gaukite individualų pasiūlymą.

Iliustracija telefonas

Paslaugos

 
 
Daugiau

Naujienos